Duyurular
ARALIK AYI İÇİNDE MEYDANA GELEN DENİZ TAŞMASI HK.
24 Ocak 2020

23 – 24 ARALIK 2019 TARİHLERİNDE DENİZ TAŞMASI NEDENİYLE MEYDANA GELEN SU BASKININDA MAVİŞEHİR BÖLGESİNDE ÖZELLİKLE 2.ETAP, ALBATROS SİTESİ VE SAHİLDEKİ VİLLALARDA HASARLAR OLUŞMUŞTU.

BU FELAKETİN BİR DAHA YAŞANMAMASI İÇİN SİTELER BİRLİĞİ PLATFORMU VE MAVİŞEHİR MUHTARLIĞI OLARAK İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE YAPTIĞIMIZ BAŞVURULAR SONUCUNDA, BELEDİYE YETKİLİLERİNDEN OLUŞAN TEKNİK BİR HEYET HAZIRLADIKLARI PROJEYİ 23 OCAK 2020 PERŞEMBE GÜNÜ KARŞIYAKA BELEDİYESİ MECLİS ÜYELERİNE, SİTE YÖNETİCİLERİNE VE KATILANLARA GÖRSEL BİR SUNUM YAPARAK TANITMIŞLARDIR.

İNŞAAT MÜHENDİSİ SN.NECAİ ATICI’NIN SUNDUĞU MAVİŞEHİR KIYI REHABİLİTASYON PROJESİ KAPSAMINDA;
DENİZ SUYUNUN KIYIDAKİ SETLERİ AŞMAMASI AMACIYLA,
SU YÜZEYİNDEN ZEMİNE DOĞRU 3 – 3,5 METRE DERİNLİĞİNDE BETON DUVAR YADA FARKLI BİR MALZEME İLE SET YAPILARAK ZEMİNDEN GİRMESİ ÖNLENECEKTİR.
POMPALARIN BAKIMI YAPILACAKTIR.
YAĞMUR VE PİSSU KANALLARI TEMİZLENECEKTİR.
 
PROJE İHALE AŞAMASINA GELDİĞİNDE PROJENİN SON DURUMU MAHALLE HALKI İLE PAYLAŞILMASINA KARARLAŞTIRILMIŞTIR.
TOPLANTIYA İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKAN VEKİLİ SN. MUSTAFA ÖZUSLU, İBB GENEL SEKRETER YRD.SN. ESER ATAK, İBB ETÜT VE PROJE DAİRE BAŞKANI SN.ERTAN DİKMEN, İBB KENTSEL TASARIM VE KENT ESTETİĞİ ŞUBE MD.HASİBE VELİBEYOĞLU KATILMIŞLARDIR.
İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN İLGİLİ BİRİMLERİNE VE BU KONUDA ÇABA GÖSTEREN KARŞIYAKA BELEDİYE BAŞKANIMIZ SN.DR.CEMİL TUGAY’ A TEŞEKKÜR EDERİZ.

SAYGILARIMIZLA
MAVİŞEHİR 1.ETAP TOPLU YAPI YÖNETİMİ

Diğer Duyurular / Etkinlikler